پندارفیلم

از سال ۱۳۶۳ در مرکز اسلامی آموزش فیلمسازی (باغ فردوس) مشغول به تحصیل سینما شدم که همیشه قدردان بهترین اساتید سینمای ایران در آن دوران هستم .همزمان با تحصیل در ساخت فیلمها و فیلمبرداری در جبهه های جنگ با مضامین دفاع مقدس بیشتر بصورت فیلم مستند بعنوان فیلمبردار و تدوینگر مشغول بکار بودم.

از سال ۱۳۶۴ در دانشگاه هنر مشغول به تحصیل شدم و همزمان با مرکز گسترش سینمای تجربی و نیمه حرفه‌ای به ساخت فیلم های کوتاه نیزمشغول بودم.

از سال ۱۳۶۵ در مرکز گسترش سینمای مستند بعنوان مسئول واحد فیلمنامه مشغول به کار شدم و طی ۴سال حدود ۷ فیلم مستند کارگردانی و چندین فیلم مستند و داستانی ۱۶ میلمیتری و ۳۵ به عنوان فیلمبردار و تدوینگر انجام دادم. در ۶۶ برای تهیه فیلم از عملیات برون مرزی به سلیمانیه عراق اعزام شدم و درزمان فیلمبرداری از عملیات نصر ۸ در منطقه ماهوت مجروح شدم.

در اواخرسال ۱۳۶۸ به حوزه هنری پیوستم و پس از سه تجربه موفق ساخت فیلم مستند ویدئویی که از اولین تولیدات ویدئویی حوزه هنری بود با تکنولوژی و امکانات جدید نمایشی، به نام مولتی ویژن آشنا شدم جذابیت بصری و نمایشی این سیستم بخصوص در اجرای نمایش داخل سالن و در فضاهای عمومی در نوع خود چنان بی نظیر و اعجاب انگیز بود که ۵ سال از بهترین سالهای عمر خود را برای ساخت برنامه های نمایشی با این تجهیزات صرف کردم و به ساخت برنامه‌های مولتی ویژن مشغول شدم و تا سال ۱۳۷۳ حدود ۱۲ برنامه مولتی ویژن تولید کردم،که آخرین آن برنامه نمایشی «سمفونی جنگ » به نمایش درآمده در تالار وحدت و برنامه نمایشی برنامه  شبی با مرتضی در فضای عمومی حوزه هنری بود.

از سال ۱۳۷۴ به عنوان تدوینگر فیلم مشغول بکار شدم فیلم سینمایی «مرد پنجم » ودیگر سوابق تدوین که در محدود جشنواره های آن زمان مطرح میشد باعث شد تا عضو کانون تدوینگران سینمای ایران بشوم و پس از انجام چند پروژه موفق تلویزیونی به عنوان تهیه کننده و کارگردان که بیشتر جلوه های ویژه آن سالها در آن نمود داشت از سال ۷۶ به تولید فیلمهای انیمیشن پرداختم تا سال ۱۳۸۵ ادامه تحصیل در رشته ادبیات نمایشی در مقطع کارشناسی را آغاز کردم و در طول این سالهای سه فیلم سینمایی که هرسه آنها دقیقا ۸۴ دقیقه است و بطور الزام امکانات آن زمان بصورت ویدئویی با تکنیک انیمیشن دو بعدی سه بعدی و تلفیقی تولید کردم که یکی از آنها تبدیل به نگاتیو و در دوسینما برای مدت محدود اکران نیز شد. دقیقا ۱۰ سال فقط به تولید فیلم انیمیشن پرداختم.

از سال ۹۳ با محور قرار دادن موضوع سفر و سفرنامه  موسسه فرهنگی «ناصر خسرو» را تاسیس کردم و تمرکز تولیدات فرهنگی خود را براساس این محور موضوعی در جغرافیا و تاریخ ایران زمین بعنوان یک سرزمین با فرهنگی غنی وکهن تعریف کردم و پیگیر انجام تولیداتی هستم که امیدوارم ماندگار و جهانی باشد. و به مناسبت هزارمین سال آغاز سفر ناصر خسرو ۵ همایش در شهری مختلف در مسیر سفر ناصر خسرو برگزار کردم.

مهمترین تولیدات انیمیشن: سه فیلم سینمایی( ویدئویی تلفیقی) «مسافر شهر قصه ها –  دوازده برادر- پا به پای آفتاب»

تحصیلات:

 • کارشناسی سینما گرایش کارگردانی(دانشگاه هنر)
 • کارشناسی ارشد ادبیات نمایشی (دانشگاه آزاد هنر و معماری تهران )

 

سوابق جشنواره ای:

 • جشنواره سینمای جوان ۱۳۶۵ تقدیربعنوان فیلمبردار صحنه های جنگی فیلمهای ۱۶م م دزفول در جنگ کارگردان احمد بهمن
 • جشنواره فجر سال ۱۳۶۶ تقدیر بعنوان فیلمبردار فیلم از «کربلا تا کربلا» کارگردان مهدی اکبری
 • جشنواره وحدت بهترین تدوین فیلم مستند خاک و خاکستر کارگردانی گروهی از دانشجویان
 • جشنواره وحدت سال ۱۳۶۸ بهترین فیلم مستند ۱۶م م (کارگردانی فیلم گره چینی)
 • جشنواره سینمای جوان ۱۳۶۹ بهترین تدوین فیلم مستند «کتاب»به کارگردانی احمد ظریف رفتار
 • جشنواره وحدت سال ۱۳۷۰ تقدیر بعنوان بهترین فیلمبردار فیلم انیمیشن «از ماه تا خورشید» کارگردان مسعود جدی
 • چهاردهمین جشنواره کودک اصفهان ۱۳۷۴جایزه کارگردانی بهترین فیلم سینمایی ویدئویی «مسافر شهر قصه ها»
 • ۱۳۷۶فیلم سینمایی ویدئویی «دوازده برادر» فیلم منتخب آسیا پاسفیک معرفی شده از طرف سیمافیلم
 • ۱۳۸۰تقدیر در جشنواره دوست و نمایشگاه منتخب آثار انقلاب با انیمیشن بلند«پابه پای آفتاب»

 

سوابق تهیه کنندگی :

 •  سریال بچه های مدرسه همت به کارگردانی رضا میرکریمی شبکه دو
 • فیلم سینمایی عروس حلبچه به صورت تعاونی سینمایی به کارگردانی مهدی کاربخش
 • فیلم سینمایی مرد پنجم به تهیه کننده گی موسسه فرهنگی اطهر و دیگر تولیدات انیمیشن

 

مجموعه های تلویزیونی:

کارگردانی ۳۶ قسمت برنامه ترکیبی بهداشت دو- مشارکت در امر تهیه کننده گی سریال مستند کویر ۱۳ قسمت

مدیریت تولید: فیلم سینمایی در کوچه های عشق خسرو سینایی بعنوان مدیر تولید بخش تهران

سوابق نظارت تولید: از سال ۷۳ تا ۸۲ همکاری بعنوان ناظر فرهنگی چندین فیلم سینمایی مرکز سیما فیلم

آخرین فعالیتها از ۱۳۹۳ – ۱۳۹۶: تدوین تله فیلم «چراغهای رابطه » به کارگردانی مهدی گلستانه ساخت دو فیلم مستند از نام آوران هنر ایران و ویدئوکلیپ نهضت سواد آموزی وساخت تیزرهای تبلیغی بانک سپه، بیمه آسیا،از سال ۱۳۹۵ : با اقدام به تاسیس موسسه فرهنگی هنری تعلیمات ناصر خسرو ۴ همایش در چهار استان در طول مسیر سفر ناصر خسرو برگزار شد، و در طول این مدت پژوهش کتابشناسی ناصر خسرو در حال تکمیل است. و طرحهای مختلف برای منظومه سفرنامه ی ناصر خسرو ارائه شده که پیگیر تولیدات فرهنگی در خصوص ادبیات و سفر هستم .

از مهر سال ۹۷ : با توجه به اینکه سطح سوابق و همکاریهای فرهنگی چندین نفر از بالاترین سطوح تولیدات هنری و بخصوص انیمیش را در کنار خود یافتم به این نتیجه رسیدیم با روشهای مدرن و کارآمد اقدام به تولید فرهنگی نمائیم و منظور نظر ما از تاسیس این موسسه فرهنگی همراه با مدیری با تجربه به نام آقای مهدی مسعود شاهی که از سال ۱۳۵۸ سابقه مدیریتی در حوزه سینما و تلویزیون دارند اقدام به ایجاد مرکز کارآفرینی انیمیشن ایران سی صبا نموده ایم.